Hakkımızda

Hakkımızda

Biz Kimiz;

Ben Holanda ya çok küçük yaşlarda gelip burada Tıp eğitimi alıp mezunuyetimin ardından yaşamımı Hollanda'da hekimlik yaparak devam ettiriyorum. Yaşadığım bu ülkeden kendi ülkeme baktığımda o büyüleyici doğanın aynı zamanda sağlık ile birebir ilişkili olduğunun da yıllar içinde daha fazla önemini fark ettim.
Geçtiğimiz yıllarda maalesef yaşanan Pandemic süreci doğaya karşı sorumlulumuzun ne oldugunu bize bir kez daha anlattı.
2006 yılında her geçen gün beni doğaya yaklaştıran iç güdüsel bir izdüşümü benim yolumu Akbuk'e düşürdü. Doğası ile büyülediği gibi burada soluduğum havanın ne kadar bana şifa sağladığının farkına vardım.
Doğanın en yalın halinin en az kentleşmeden uzak alanlarda olduğunu da şüphesiz bir kez daha anladım. Bu tepede Heraklitos un hakiligiyla "Doğa saklanmayı sever " içime doğanın tüm kokusuyla, Ege'nin masmavi denizini gözümün önüne alarak keyfini sürdürmüştüm.
Tekrar bu gizliligin beni defalarca buraya çektiğinin farkına vardım, 2006 yılında bu araziyi aldığımda asıl amacım burada bir yasam alanı yaratabilmekti bu kusursuz güzelliği kendi dinginliğiyle öylece bırakarak içerisinde modern yasam gereksinmelerini doğayı hoyrat kullanmadan ağlayabilmekti.
Arazinin sırtını doğaya vermiş yüzünu de denize yöneltmiş olması kuşkusuz benim için en mükemmeliydi.
2006 yılında ısrrala bu yana bu düşünceyle bu alanda yaşam alanları yaratmak istedim ancak böylesi bir doğa koşulalrında kolay olmadığını da öğrendim. Bu isteğimiz yerine getirebilmek için öncelikle hem profesyonel bir ekip, hem de benim gibi düşünen bir ekibe ihtiyacım vardı. Sonunda birlikte çalıştığımız ekiple uzun uzun düşüncelerimi ve isteklerimi konuşup tartıştık.
Doğanın en yalın halini koruyarak sizlere birbirinin özeline dokumayan, her birinin gördüğü güzellikleri engellemeyen 11 ayrı ünite doğanın kendi çizgisinde yamaçlı bir yerleşim tekniğiyle nereye dönsen eşsiz bir mavilikle karşılaşıp, yeşilin her tonunu görülebilcek bir tasarım yaratıldı. Üstelik bu süreç belki bir yatırımcı için müthiş riskli bir dönemde başlamış, devamlılığını ısrarcılığını doğanın güzelliği sağlamıştı.
Doğanın şifalarından yararlanarak sizleri bizim tepemizde ortak bir yaşama davet ediyorum.

Dr. Hayri HORTOĞLU

Bizim takımla tanış

Didim’de yerleşik bir yaşama geçmek, huzurlu ve keyifli bir hayat sürdürmek istiyorsanız projelerimizi inceleyebilir, Didim’i ziyaret ederek projelerin çevresindeki yapıları keşfedebilirsiniz.

Compare listings

Karşılaştırmak