Didim Akbük Satılık Havuzlu Villa

2006 yılında her geçen gün beni doğaya yaklaştıran iç güdüsel bir izdüşümü benim yolumu Akbuk’e düşürdü. Doğası ile büyülediği gibi burada soluduğum havanın ne kadar bana şifa sağladığının farkına vardım. Doğanın en yalın halinin en az kentleşmeden uzak alanlarda olduğunu da şüphesiz bir kez daha anladım. Bu tepede Heraklitos un hakiligiyla “Doğa saklanmayı sever ” içime doğanın tüm kokusuyla, Ege’nin masmavi denizini gözümün önüne alarak keyfini sürdürmüştüm.

Tekrar bu gizliligin beni defalarca buraya çektiğinin farkına vardım, 2006 yılında bu araziyi aldığımda asıl amacım burada bir yasam alanı yaratabilmekti bu kusursuz güzelliği kendi dinginliğiyle öylece bırakarak içerisinde modern yasam gereksinmelerini doğayı hoyrat kullanmadan sağlayabilmekti.

Arazinin sırtını doğaya vermiş yüzünu de denize yöneltmiş olması kuşkusuz benim için en mükemmeliydi.

2006 yılında ısrrala bu yana bu düşünceyle bu alanda yaşam alanları yaratmak istedim ancak böylesi bir doğa koşulalrında kolay olmadığını da öğrendim. Bu isteğimiz yerine getirebilmek için öncelikle hem profesyonel bir ekip, hem de benim gibi düşünen bir ekibe ihtiyacım vardı. Sonunda birlikte çalıştığımız ekiple uzun uzun düşüncelerimi ve isteklerimi konuşup tartıştık.

Doğanın en yalın halini koruyarak sizlere birbirinin özeline dokumayan, her birinin gördüğü güzellikleri engellemeyen 11 ayrı ünite doğanın kendi çizgisinde yamaçlı bir yerleşim tekniğiyle nereye dönsen eşsiz bir mavilikle karşılaşıp, yeşilin her tonunu görülebilcek bir tasarım yaratıldı. Üstelik bu süreç belki bir yatırımcı için müthiş riskli bir dönemde başlamış, devamlılığını ısrarcılığını doğanın güzelliği sağlamıştı.

Doğanın şifalarından yararlanarak sizleri bizim tepemizde ortak bir yaşama davet ediyorum.

Didim’in Dogal Yapisi

Aydın sınırları içinde yer alan Didim. Kuşadası’ndan 70 Bodrum’dan 110 km. uzaklıkta önemli bir turizm merkezi. Güllük Körfezi’ni çevreleyen iki yarımadadan biri (diğeri Bodrum yarımadası) üzerinde yer alan Didim, 53 kilometrelik sahil şeridinin üzerinde hemen hepsi kumsal olan onlarca koya sahip. Bu koylar içinde kuşkusuz en önemlisi, oteller bölgesinin hemen önünde uzanan, Ege’nin dünyaca ünlü plajlarından biri olan Altınkum.

Tartışmaya Katıl

Compare listings

Karşılaştırmak